EÖTVÖS LORÁND TUDOMÁNYEGYETEM
BÖLCSÉSZETTUDOMÁNYI KAR
Régi Magyar Irodalom Tanszék

H-1088 Budapest Múzeum körút 4A
+361 411-6500 / 5113 / 5414 / 5118 / 5119
irodalom @ elte . hu
   
 
Tanszék
Aktuális
Munkatársak
Kurzusok
Vizsgák
Szigorlat
Szakdolgozat
Projektek
Programok
Naptár
Szövegek
Fórum
Kapcsolatok
E-mail
 

 

Horváth Iván
prof.
tanszékvezető
a reneszánsz doktori program vezetője
szoba: IV. 417
telefon mellék: 5414
mail: ivan @ elte.hu
web: www.btk.elte.hu/celia

Kovács Sándor Iván
prof.
a barokk doktori program vezetője
szoba: IV. 409
telefon mellék: 5118
mail:

web: www.c3.hu/~iris

Bárczi Ildikó egyetemi docens
középkorkutatás, nemzetközi kapcsolatok

szoba: IV. 416
telefon mellék: 5119
mail: barczi @ magyar-irodalom.elte.hu
magyar-irodalom.elte.hu/erdy-kodex

S. Sárdi Margit egyetemi docens
szoba: IV. 410
telefon mellék: 5119

mail: ssm @ ludens.elte.hu
http://scifi.elte.hu/

Szabó Géza
egyetemi adjunktus
tudományszervezés
szoba: IV. 415
telefon mellék: 5119
mail: gyevicsa @ freestart.hu
magyar-irodalom.elte.hu/amphion

Orlovszky Géza egyetemi docens
tanszékv. helyettes, kreditfelelős
szoba: IV. 410
telefon mellék: 5119
mail: geza.orlovszky @ elte.hu
ludens.elte.hu/~orlovsky
 
Kiss Farkas Gábor egyetemi tanársegéd
hallgatói kapcsolattartás
szoba: IV. 415
telefon mellék: 5119
mail: farqas @ index.hu
www.c3.hu/~iris/kfg
   
Megbízott előadók (2004 . őszi félév)
   
Bóta László (ny. docens, ELTE)
Bene Sándor (MTA ITI)
Tóth Tünde (Veszprémi Egyetem) WWW
Ács Pál mb. ea. (MTA ITI) WWW
Szentpéteri Márton (Octogon) WWW
   
A reneszánsz program PhD hallgatói
A barokk program PhD hallgatói

Szabó Zsuzsanna, végzett (témavezető H. I.)
Hegyi Ádám Alex végzett, év (tv. O. G.)
Kővári Krisztina végzett, év (tv. B. I.)
Vágner Edina végzett, év (tv. H. I.)
Földes Zsuzsanna végzett 2005-ben (tv. H. I.)
Polgár Emese végzett 2005-ben (tv. H. I.)
Hamvas Levente Péter végzett 2005-ben (
tv. B. L.)
Parádi Andrea III. év (tv. Tóth Tünde)
Gulyás Borbála III. év (tv. H. I.)
Szabó Sándor III. év (tv. H. I.)
Tóth Csilla III. év (tv. H. I.)
Molnár Dávid II. év (tv. H. I.)
Szűcsiné Laczkó Eszter II. év (tv. H. I.)

Drosztmér Ágnes I. év (H. I.)

Sápi Nóra I. év (t. v. B. I.)


Székely Júlia, végzett (témavezető K. S. I.)
Laczházi Gyula végzett
(tv. K. S. I.)
Bibor Máté János végzett 2005-ben (tv. S. S. M.)

Orosz Andrea II. év (tv. K. S. I.)
Szabó Ágnes III. év (tv. S. S. M.)
Heiser Krisztina II. év (tv. K. S. I.)
Ormándy Rita II. év (tv. K. S. I.)

Abért Viktóris (tv. K. S. I.)




A tanszék két doktoriskolájáról részletesebben.